Wstęp

Idea przyświecająca „Some Like It Classic” jest prosta – strona śledzić ma wydarzenia i premiery związane z kinem klasycznym, dostarczać na jego temat rzetelnych informacji i, co najważniejsze, propagować wiedzę o nim. Sam pomysł zrodził się z prywatnej pasji i faktu, że w polskich mediach związanych z kulturą wciąż jest to dziedzina praktycznie niezagospodarowana, choć spora grupa czytelnicza nieustannie przejawia nią zainteresowanie.

Zadaniem „Some Like It Classic” jest wyjść tym niespełnionym oczekiwaniom naprzeciw – na stronie regularnie pojawiać będą się tematyczne newsy i informacje o tym, gdzie klasykę można oglądać, zamieszczane będą recenzje filmów (tak klasycznych, jak i do klasyki nawiązujących) oraz książek i okołotematycznych wydawnictw, prezentowane będą sylwetki i galerie znanych gwiazd i twórców kina. Będzie to miejsce, w którym swoją przygodę z kinem klasycznym można zarówno zacząć, jak i kontynuować.

„Some Like It Classic” startuje w formie skromnego bloga, ale w przyświecający mu koncept wpisane są późniejsze przenosiny na osobną domenę i transformacja strony w pełnowymiarowy portal. Czy i kiedy się to uda, zależy tylko od Waszego zainteresowania i zaangażowania w cały projekt – zaglądajcie, czytajcie, komentujcie! Zachęcam także do polubienia naszej strony na Facebooku i podzielenia się nią na własnym wallu.

PS. Chwilowo jest to projekt właściwie jednoosobowy, ale poszukiwane są osoby, które w najbliższej przyszłości miałyby ochotę aktywnie współtworzyć „Some Like It Classic”, czy to pod względem agregacji danych, czy też publikacji własnych tekstów. Poszukiwani są zarówno publikujący zawodowcy, jak i amatorzy z pasją. Jeśli jesteście zainteresowani współpracą lub macie pomysły na rozwój strony, zachęcam do kontaktu drogą mailową (somelikeitclassic@gmail.com).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: